Greyfurtlu Salata Tarifi

Sosyal medyada paylaş:

Ya da sadece adresi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

Kişi Sayısını Ayarla:
1 orta boy Marul ya da iceberg
1 adet Greyfurt
30 Gr Keçi Peyniri
1/2 Çay bardağı Zeytinyağ
1 Adet Limon
1 fiske Nar ekşisi
birkaç tane Kuru Üzüm
Bir tutam Tuz

Greyfurtlu Salata Tarifi

  • Kişi Sayısı 3
  • Orta

Malzemeler

Greyfurtlu Salata Tarifi

PAYLAŞ

Greyfurt özellikle kış aylarında diyet yapanlar için tüketilmesi önerilen bir C vitamini deposudur. Eğer NUTRIWAY Complex C Plus gibi uzun salınımlı ve tamamen tohumdan kapsüle organik hazırlanmış bir besin destek ürünü kullanmıyorsanız, Greyfurt gibi yoğun C vitamini potansiyeli taşıyan meyveler  ile kış aylarında gripten korunmak için çeşitli öğünler hazılamalısınız. Ayrıca bu öğünlerden vücudunuzun günlük C vitamini ihtiyacını az da olsa karşılayabilmek için çokça tüketmeniz gerekmekte. Diyet yapanlarda ise gereğinden az alınan ve yakılması için spor yapılan enerji miktarı karşısında zayıflayan metabolizmanın grip virüsüne karşı yenik düşmemesi ve daha dirençli olabilmesi için greyfurt ve benzeri C vitamini depoları tüketilmelidir.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Adımlar

1
Tamamlandı

Önce marul ya da iceberginizi iyice yıkayarak yeme alışkanlığınıza göre dilimleyiniz. Salatalarda marul kullanılırken çok fazla inceltilmesi vitamin değerlerini öldürdüğünden pek tavsiye edilmemektedir.

Greyfurtlarınızı güzelce soyduktan ve dışlarındaki beyaz kısmı iyice temizledikten sonra küçük bloklar halinde doğrayınız. Ardından salatanıza biraz zeytin yağı ekleyip karıştırın ve üzerine greyfurtlarınızı ekleyiniz.

Daha sonra ince ince dilimlediğiniz peynir parçalarını ve kuru üzümleri salataya ekleyiniz.

Üzerine 1 limon sıktıktan sonra biraz da nar ekşisi gezdirirseniz lezzetini bir kat daha arttırırsınız ve arzunuza göre tuz ekleyebilirsiniz.

Son derece lezzetli olan greyfurtlu salata ile hem diyetinizi koruyabilir hem de sağlığınızı muhafaza etmek için önlem alabilirsiniz. Afiyet olsun.

sihirlitarif

Bu tarif için bir inceleme yazılmamış, aşağıdaki formu kullanarak, değerlendirmenizi yapabilirsiniz
önceki
Mai Tai Kokteyl Tarifi
sonraki
Boza Tarifi
önceki
Mai Tai Kokteyl Tarifi
sonraki
Boza Tarifi

Yorumunuzu ekleyin